Zarządzanie nowoczesnym taborem

Wszyscy przedsiębiorcy niedziałający w sektorze TSL doskonale zdają sobie sprawę jak bardzo dużym wyzwaniem jest kontrolowanie taborem aut. Warto pamiętać jednak o tym, że dzisiaj możemy skorzystać z nowoczesnych i funkcjonalnych narzędzi, które znacząco ułatwiają oraz usprawniają realizację obowiązków związanych z świadczeniem usług transportowych. Warto wspomnieć o tym, że administrowanie nowoczesnym taborem to korzystanie między innymi z efektownych skryptów informatycznych, które umożliwiają administrowanie floty, ale również administrowanie czasami pracy kierowców.

Należy podkreślić, że taki zaawansowany system telematyczny dobrze sprawdzi się w przypadku firm transportowych, które dysponują między innymi flotą pojazdów ciężarowych. Warto zdawać sobie sprawę jednakże o tym, że taki program może być stosowany także przez firmy dysponujące pojazdami dostawczymi osobowymi czy też pojazdami na przykład takimi jak cysterny.
Realizacja obowiązków transportowych – z jakich rozwiązań korzystać?
Dla firm transportowych priorytetem jest przede wszystkim terminowe dostarczanie przewożonych towarów czy też towarów do odbiorców. Warto wspomnieć więc o tym, że warto korzystać z narzędzi takich jak DBK kontrolowanie flotą, które umożliwiają między innymi śledzenie jednostki samochodów transportowych na mapie. Warto wspomnieć również o tym, że jest to system, który daje możliwość bezpośredniego kontaktu z kierowcą za pomocą komunikatora. W dodatku, taki system to także automatyczne pobieranie danych z karty kierowców oraz z tachografu. Program telematyczny do zarządzania taborem to także funkcja stałego oraz automatycznego monitorowania stanu technicznego pojazdu. Co za tym idzie, posiadacz firmy otrzymuje w czasie realnym powiadomienia dotyczące stanu pojazdu związane np z pracą poszczególnych elementów przykładowo takich jak silnik. Warto wspomnieć także o tym, że DBK zarządzanie flotą to program telematyczny, który daje nam możliwość skorzystania z funkcji polegającej na automatycznym przekazywaniu powiadomień o usterce pojazdu do autoryzowanego punktu serwisowego znajdującego się w pobliżu. Dzięki temu naprawa takiego auta może przebiec szybko, a to także będzie wiązało się z zredukowaniem ryzyka opóźnienia w zakresie dostawy towaru do odbiorcy.

Źródło informacji: taborem w czasie rzeczywistym zarządzanie.