Kiedy auto zastępcze

Właściwie każdy kierowca, który ma wykupione ubezpieczenie a albo rozszerzony Assistance, może się ubiegać o tak zwane auto zastępcze. Czym jest takie auto zastępcze? Otóż jest to samochód, który otrzymujemy od ubezpieczyciela do użytkowania na czas, kiedy masz ubezpieczony samochód nie jest zdolny do jazdy.
Czyli przykładowo samochód brał udział w stłuczce i w tym momencie jest w warsztacie mechanicznym, a na czas naprawy potrzebujemy posiadać drugie auto i właśnie wtedy stosowany jest samochód zastępczy.

Samochód z OC sprawcy to za wielu osób dosyć tajemnicze zagadnienie, bo zwykło się sądzić, że auto takie należy się jedynie wtedy, kiedy mamy stosowne ubezpieczenie. Tymczasem można bardzo podobnyochód dostać dosłownie wtedy, gdy my nie mamy ubezpieczenia, niemniej jednak sprawca zdarzenia miał takie ubezpieczenie. Oczywiście powinno się się uprzednio skontaktować z ubezpieczycielem sprawcy i omówić tę kwestię. Auto z OC sprawcy przyznawane jest zwykle od ręki, w tej samej chwili po załatwieniu wszystkich kwestii formalnych, ale zdarza się, że może to trwać wręcz kilka dni. Kiedy się tak dzieje, to nasz samochód może być akurat już naprawiony, zatem nie będzie nam się wcale opłacało brać na jeden dzień tego samochodu zastępczego, ale należy mieć świadomość, że takie auto nam się zwyczajnie powinno się. Sporo osób nie zdaje sobie z tego sprawy, więc wręcz nie pomyślą, aby ubiegać się o przyznanie takiego samochodu zastępczego, dlatego ta wiedza jest w tak zaistniałej okoliczności bardzo pomocna, bo nie należy na czas naprawy własnego auta wynajmować innego auta za środki finansowe. Użytkowanie na czas naprawy może być dla nas darmowe, jeżeli już weźmiemy właśnie auto zastępcze. Procedury przyznawania pojazdów zastępczych są różnorakie w współzależności od firmy ubezpieczeniowej, więc w tym przypadku dobrze byłoby przeczytać ogólne warunki ubezpieczenia, bo tam wszystkie te kwestie znajdują się i są bardzo starannie opisane. Tak więc wystarczy, że jedynie się z tym zaznajomimy i już wiemy, na jakich zasadach to działa i czy bardzo podobnyochód nam się trzeba, czy nie. Nie za każdym razem tak przecież jest.
Polecamy: auta zastępcze biała podlaska.