Piniol

Gdzie sprzedać stary samochód?

Właściciele starych samochodów bardzo często sprzedają je do skupów. Jest to ze stuprocentową pewnością rozwiązanie komfortowe, które zdobywa coraz większą popularność, szczególnie w gronie osób, którym zależy na tym, ażeby transakcja przebiegła bardzo szybko i bezpiecznie. Warto mieć na uwadze natomiast o tym, że skup pojazdów Katowice, to nie tylko odkupywanie starych samochodów, niemniej jednak też usługi dodatkowe, takie jak demontaż aut należących do różnych modeli czy marek.

Jeśli więc mamy stary samochód, możemy go lub odsprzedać do skupu lub też zezłomować w fachowej stacji demontażu pojazdów, która wystawia zaświadczenia a także dokumenty niezbędne do wyrejestrowania pojazdu w urzędzie.
Jak funkcjonują skupy pojazdów?
Wiele ludzi, które posiadają stare samochody, których już nie używają i nie zamierzają naprawiać, korzysta z usług skupu samochodów, przykładowo takich jak skup samochodów Katowice. Jest to rozwiązanie, które wiąże się z licznymi korzyściami. Głównie minimalne formalności, co umożliwia nam na szybkie pozbycie się samochodu i otrzymanie gotówki do ręki nawet tego samego dnia co zgłoszenie do skupu. Pracownik skupu pojawia się w umówionym terminie u posiadacza auta, a następnie projektuje oględziny, które pozwalają mu na wycenienie auta i zaproponowanie stosownej kwoty właścicielowi. Jeżeli właściciel przystanie na zaproponowane warunki, to wówczas następuje podpisanie umowy, a następnie wręczenie gotówki do ręki. Jak się zatem okazuje, formalności ograniczone są do minimum, a cała transakcja przebiega w bezpieczny sposób. Warto zdawać sobie sprawę też o tym, że samochód odbierany jest przez skup, a zatem za pomocą lawety. W praktyce znaczy to, że nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów, które są związane z dojazdem do punktu stacjonarnego skupu, co jest w szczególności utrudnione w sytuacji niesprawnego technicznie samochodu. Jeśli natomiast samochód jest naprawdę w złym stanie, a jego wartość nie przekracza tak zwanej wartości złomowej, to wtedy możemy go oddać do stacji demontażu aut. Powinno się pamiętać o tym, że złomowanie pojazdów w Katowicach to usługa realizowana przez profesjonalna stacje demontażu, które dysponują w głównej mierze odpowiednim zapleczem technicznym, która umożliwia na utylizację oraz recykling części samochodowych.

Zobacz również: skup pojazdów w Katowicach