Tanie malowanie muralu

W dzisiejszych czasach nikt już nie uznaje sztuki ulicznej jako akt wandalizmu, za który artystów należy posyłać do więzienia. Sztuka uliczna cieszy się aktualnie coraz większą popularnością w dużych, polskich miastach. Wybierając się do Berlina, Londynu, czy Nowego Jorku warto zwrócić uwagę na przygotowywane specjalne wycieczki objazdowe po najsłynniejszych muralach znajdujących się w danym mieście.

Niestety murale nadal są dość niedużo znaną sztuką i warto byłoby to zmienić. Jest to przecież perfekcyjny sposób na nadanie drugiego życia dla starego bloku lub muru. Jeżeli już zatem chcielibyście mieć swój drobny wkład w sztukę uliczną a także w upiększanie swojego miasta, to warto zainwestować własne środki finansowe w malowanie murali. Obecnie w dużych polskich miastach możecie znaleźć wielu wspaniałych artystów, którzy wykonają dla was piękny mural zgodnie z przedstawionymi wytycznymi.
Malowanie muralu zdecydowanie jest prawdziwą sztuką wymagającą od kilkunastu do kilkudziesięciu dni intensywnej pracy artysty. Jeśli interesuje was dany wygląd waszego murala, to warto przygotować dokładny projekt dla artysty. Na pewno popróbuje on w około dziewięćdziesięciu procentach odwzorować waszą wizję. Pozostałe dziesięć procent warto zostawić dla artysty, ażeby mógł się wykazać własną inwencją twórczą. Właściwie każdy artysta posiada swój własny styl malowania murali a także jego znaki rozpoznawcze. Dodane przez artystę elementy na pewno nie zepsują całej koncepcji muralu, a będą perfekcyjnym jego urozmaiceniem. Warto więc obdarzyć artystę odrobiną zaufania i pozwolić mu na zrealizowanie kilku dodatkowych elementów na zamówionym dla was murale. Jeśli jednakże nie jesteście wstanie w pełni zaufać dla artysty, to warto poprosić go o przygotowanie projektu muralu z naniesionymi autorskimi szczegółami. W ten sposób będziecie mogli zobaczyć, jak artysta dokładnie widzi wasz mural a także jakie dodatkowe elementy chciałby na nim umieścić. Jeżeli już naniesione elementy nie przypadną wam do gustu, to zostaną zaproponowane inne autorskie dodatki.
Więcej: malowanie murala.